| Keretezés után, még csomagolva. |
2013. szeptember 14., szombat
Hórusz szeme
Ajándékba készítettem ezt a kis képet. Nagyon aranyos, mini, szerettem varrni. :)
Jó hétvégét mindenkinek!
2013. szeptember 5., csütörtök
Itt tartok
Nem sokat haladtam (látszólag, mert egyébként sokat), de nagyon-nagyon tetszik a minta is, és a színei is!
Hány barna és szürke árnyalat van a képen, illetve mi az a testrész ott jobb oldalt? :)
Hány barna és szürke árnyalat van a képen, illetve mi az a testrész ott jobb oldalt? :)
2013. szeptember 4., szerda
Rádiókabaré
Tegnap este Kabaré felvételre mentünk. Apa ezt kapta szülinapjára. :)
Én már voltam egyszer Dumaszínházban (KAP-Bődöcs esten), és nagyon élveztem, szóval kíváncsian vártam ezt a fajta stand-up-ot is.
A műsorvezető Hadházi László volt, ő beszélt a legtöbbet, körülbelül 10-en léptek még fel rajta kívül. Mi szoktuk hallgatni ezt a műsort, jó volt végre arcokat, termet, környezetet is társítani a programhoz.
A legjobban Hadházi, Kovács András Péter, Orosz György, és az előadás végén fellépő hölgy humorista tetszettek, KAP egy remek darabot is írt, ezen és Orosz előadásán nevettem a legtöbbet. :) Szerintem csak egy gyengébb pontja volt a műsornak, kíváncsian várom majd, mi lesz benne a rádióban, és mit vágtak ki.
Az előadás két részes volt, 3 órás, a Honvéd Kulturális Központban volt a felvétel, jegyet venni pedig ott a jegyirodában lehet, vagy az interneten. A Kossuth Rádió honlapján minden részlet megtalálható. Mi nagyon jól éreztük magunkat, másnak is ajánlom!
Én már voltam egyszer Dumaszínházban (KAP-Bődöcs esten), és nagyon élveztem, szóval kíváncsian vártam ezt a fajta stand-up-ot is.
A műsorvezető Hadházi László volt, ő beszélt a legtöbbet, körülbelül 10-en léptek még fel rajta kívül. Mi szoktuk hallgatni ezt a műsort, jó volt végre arcokat, termet, környezetet is társítani a programhoz.
A legjobban Hadházi, Kovács András Péter, Orosz György, és az előadás végén fellépő hölgy humorista tetszettek, KAP egy remek darabot is írt, ezen és Orosz előadásán nevettem a legtöbbet. :) Szerintem csak egy gyengébb pontja volt a műsornak, kíváncsian várom majd, mi lesz benne a rádióban, és mit vágtak ki.
Az előadás két részes volt, 3 órás, a Honvéd Kulturális Központban volt a felvétel, jegyet venni pedig ott a jegyirodában lehet, vagy az interneten. A Kossuth Rádió honlapján minden részlet megtalálható. Mi nagyon jól éreztük magunkat, másnak is ajánlom!
2013. augusztus 13., kedd
Ezt olvastam eddig a nyáron
J.R.R. Tolkien: A babó
| Nagyon nagyon tetszett! |
| Nagyon nagyon tetszett! |
Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek
| Nagyon tetszett! |
Amit még el fogok olvasni: Iskola a határon, 100 év magány, 1Q84...
2013. augusztus 9., péntek
2013. augusztus 4., vasárnap
Tojás (...)
Kell tojás. A három pont és helyesen írt j betű is ott lesz a képen, amint végre sikerül csinálnom egy french knot-ot. Nem adom fel, próbálkozom.
Elkezdtem horgolni a Dahlia shawl-t is Nina zöld szitakötő fonalából, csodálatos lesz!!! Egyszerű a mintája, szépséges a színe!
Kellemes hetet mindenkinek!
Elkezdtem horgolni a Dahlia shawl-t is Nina zöld szitakötő fonalából, csodálatos lesz!!! Egyszerű a mintája, szépséges a színe!
Kellemes hetet mindenkinek!
2013. július 20., szombat
2013. július 17., szerda
Folytatom
Hétfőn egy hosszú mondat végére tettem pontot. Közel 848 méteren át tartott.
Részlet az elkészült vattacukor-kendőről:
A szitakötők... A barna szegély lesz - és ha marad még belőle, akkor valami más is, a zöld pedig a Dahlia shawl lesz.
A boltban azt terveztem, hogy a Szitakötő rózsabogarát fogom választani, de élőben nem tetszett a színe. Először ezt a zöldet észre sem vettem... zöld, világos, hmm... Aztán csak néztem. Olyan szépek benne a sárgás cirmok, tavaszias, vidám, és kicsit színátmenetes is. Ilyenre vágytam. Nina festés, kíváncsian várom, milyen lesz.
Mindenkinek szép hetet kívánok!
Részlet az elkészült vattacukor-kendőről:
A szitakötők... A barna szegély lesz - és ha marad még belőle, akkor valami más is, a zöld pedig a Dahlia shawl lesz.
| Olyan szép ez a zöld! |
Mindenkinek szép hetet kívánok!
2013. június 22., szombat
Inspiráció
Amióta regisztráltam Ravelry-n, nem győzöm kapkodni a fejem a csodás minták és fonalak láttán.
Az egész "horgolni akarok" őrület Varga Gabi blogjából indult ki, amikor megláttam ezt:
Gabi abszolút kedvencem, az összes munkája tetszik, talán a legjobban most éppen ez:
Egy kötött kendő szintén Gabitól, azt hiszem, ezért megtanulok kötni is:
Nehéz a választás, hogy mi legyen a következő projectem.
Vagy ez a szoknya:
Vagy ez a pulóver:
Vagy ez a kendő:
Esetleg ez a kendő:
Vagy ez a takaró:
Vagy a mandala:
Azt hiszem látszik, mennyire tetszik a nagyi minta.
Olyat szeretnék horgolni ami gyors, könnyű, nem kell végig a mintát bújnom és viszonylag kevés fonal is elég hozzá.
Melyik legyen?
Nektek melyik a kedvencetek? Mi lesz a következő munkátok?
Az egész "horgolni akarok" őrület Varga Gabi blogjából indult ki, amikor megláttam ezt:
![]() |
| Hamarosan az enyém is elkészül |
Gabi abszolút kedvencem, az összes munkája tetszik, talán a legjobban most éppen ez:
| Nagyi mandala csodás színekben |
Egy kötött kendő szintén Gabitól, azt hiszem, ezért megtanulok kötni is:
| Flukra |
Nehéz a választás, hogy mi legyen a következő projectem.
Vagy ez a szoknya:
| Casablanca Skirt by Mari Lynn Patrick |
Vagy ez a pulóver:
| Petal Pullover by Robyn Chachula |
| Dahlia Shawl by Lisa Naskrent |
| Half Granny Square Shawl by Anastacia Zittel |
| Granny Stripes by Lucy of Attic24 |
Vagy a mandala:
| Granny Mandala by Alice Best |
Azt hiszem látszik, mennyire tetszik a nagyi minta.
Olyat szeretnék horgolni ami gyors, könnyű, nem kell végig a mintát bújnom és viszonylag kevés fonal is elég hozzá.
Melyik legyen?
Nektek melyik a kedvencetek? Mi lesz a következő munkátok?
2013. június 14., péntek
Mallory nyomában
Tudjátok, ki volt G. Mallory? Én tudom :) Ő volt az első (????????????) ember, aki megmászta a Himaláját. Azért nem lehet tudni biztosan, mert a holtteste 75 éven át nem került elő, és mert nem volt semmi bizonyíték arra, hogy valóban járt a csúcson. Az igazság talán sosem fog kiderülni, de annyi bizonyos: nagyon közel volt hozzá. Erről szól ez a könyv.
Anker (a holttest megtalálója) és Roberts hihetetlenül izgalmas könyvben tárja elénk, hogyan találta meg az 1999-es Mount Everest kutatóexpedíció Mallory holttestét, miért hitték azt, hogy mászótársát, a vele egy napon eltűnt Irwine-t találták meg, milyen személyes tárgyak és bizonyítékok voltak Mallorynál, egyáltalán, hogy mi következik mindezekből. Megtudhatjuk, Ankerék felmásztak-e a Himalájára, hogyan mentettek Ukránokat, mi az a puja, satöbbi.
Bemutatják Mallory életét, mászásait, kalandjait, a csapat többi tagját, idéznek levelekből, naplóból, megtudhatjuk, mik voltak 75 (mostmár 89) éve a modern hegymászó felszerelései és technikái, egyszerűen lenyűgöző könyv! Minden lapja izgalmas és érdekes. Fel sem tudom sorolni, mennyi mindent tudtam meg belőle. Nagyon különleges olvasmány.
| Bal első Andrew Irwine, bal második pedig Mallory |
Bemutatják Mallory életét, mászásait, kalandjait, a csapat többi tagját, idéznek levelekből, naplóból, megtudhatjuk, mik voltak 75 (mostmár 89) éve a modern hegymászó felszerelései és technikái, egyszerűen lenyűgöző könyv! Minden lapja izgalmas és érdekes. Fel sem tudom sorolni, mennyi mindent tudtam meg belőle. Nagyon különleges olvasmány.
Jó hétvégét mindenkinek!
2013. június 11., kedd
Sütis könyvem
Az Ünnepi Könyvhét nem csak arra jó, hogy megismerkedjen az ember sok kicsi kiadóval, találkozzon az írókkal, hanem arra is, hogy kedvezményesen vásárolja meg a könyveket. Szombaton vettem, az egyik Praktika újságban találtam egy mintát a könyvből, innen az ötlet. Szerencsére nem kell minden varrásához gép, amint lesz egy kis időm, varrok pár sütit.
2013. május 29., szerda
2013. május 19., vasárnap
2013. május 17., péntek
Szerénységem
Mennyire jó érzés, hogy fél óra alatt, egy villamoson két férfi is udvarol nekem (persze egymás után, nem egyszerre), és még este a villamosmegállóban is egy harmadik, bár szerintem őt már inkább csak a kezemben lévő ördöglakat érdekelte. Vagy az, hogy angolon, hangoskönyv hallgatás a program, fejezetenként megállunk és elmondjuk, hogy mit hallottunk, és csak én strapálom magam, hogy angolul, az elhangzott szavakkal mondjam vissza a sztorit, mikor más csak magyarul, és a tanárnak is elég csupán ennyi. Nagyon jó érzés.
És teljesen új élmény angolul könyvet hallgatni, nem is ismerni és nem is olvasni, meglepően sokat értek belőle, és a sztori is nagyon tetszik! :)
Jó hétvégét mindenkinek!
És teljesen új élmény angolul könyvet hallgatni, nem is ismerni és nem is olvasni, meglepően sokat értek belőle, és a sztori is nagyon tetszik! :)
Jó hétvégét mindenkinek!
2013. május 10., péntek
Vonzások és változások
Május elsején múzeumban voltunk!
A gyönyörű festménnyel reklámozott kiállítás megér egy bejegyzést: magángyűjtők képeit lehet megtekinteni, ha jól emlékszem 5 termen keresztül.
Igazából... tényleg csak azt tudom mondani: csodálatosak! Érthető, miért őrzik őket... A kedvenceim az elején látható gyümölcsös képek, a kislányos festmények, és a portrék, de tetszett a végén látott Udvarlás (Szerelmespár teniszütővel) is.
Ki van állítva például az Ásító inas... és sok más híres festmény, csak ajánlani tudom! :)
Jó hétvégét mindenkinek!
A gyönyörű festménnyel reklámozott kiállítás megér egy bejegyzést: magángyűjtők képeit lehet megtekinteni, ha jól emlékszem 5 termen keresztül.
Igazából... tényleg csak azt tudom mondani: csodálatosak! Érthető, miért őrzik őket... A kedvenceim az elején látható gyümölcsös képek, a kislányos festmények, és a portrék, de tetszett a végén látott Udvarlás (Szerelmespár teniszütővel) is.
Ki van állítva például az Ásító inas... és sok más híres festmény, csak ajánlani tudom! :)
Jó hétvégét mindenkinek!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


