Épp itt. És van még valami, ami már 90%-ban kész, az van most előtérben. Nagy móka.
2013. október 21., hétfő
2013. október 7., hétfő
Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról - Popfesztivál 40
Ha jól emlékszem, 3 hete voltunk a Vígszínházban megnézni a Popfesztivál 40 című darabot. Előtte egy héten át, mint hűséges rajongókhoz illik, hallgattuk a dalokat bakelit lemezről. Nagyon autentikus volt. :) Annyit most leszögeznék, hogy tetszettek, tetszenek a dalok, de van egy kis "de" mindig.
Szóval vasárnap este, Vígszínház, mind a négyen, jajdejó.
Viccesen kezdődött, először vetítés volt arról, ahogy mentek az emberek 40 évvel ezelőtt a színházba, kérdezik őket, hogy hova, miért, miért ezt, hogy tetszett? Közben meg szól a "Menni kéne". Jó volt.
Aztán elkezdődött a darab... Ment a mű, néha volt szünet, amikor az akkori két főszereplő besétált a színpadra, elmesélt egy-egy hogyisvolt-ot, sztorizgattak. Talán még kettő vetítés volt benne, amúgy meg a színdarab játszódott. Nagyon tetszett, hogy volt a színpadon egy kamerás fiú, (ugye a riporter), és a beszélgetéseket ő vette föl, ami egyből látszódott két nagy kivetítőn. Azon is nevettek, amikor a vége felé Kern András bohóckodott egy régi felvételen, a jelen végéhez volt bevágva az akkori előadás vége.
A színészek jók voltak, a díszlet is nagyon kreatív, a táncok nagyon tetszettek, minden megoldás tetszett, de ott, akkor, annyira nem tetszett az egész, hogy... Még színházban ilyet soha nem éreztem. Utólag már tudom, mi zavart: a buta, értelmetlen, ismételgető, egyszerű dalszöveg, monológ. Itthon is ez nem tetszett, hogy ringasd el magad és két sor ismétlődik tízszer, hogy menni kéne, valaki mondja meg, nem akarom látni... Tudom, hogy ezek örök klasszikusok, nagy dalok lettek, az írójuk híres költő, de nekem nem tetszik.
Összefoglalva, ez egy olyan este volt, amikor a színészi játék, a ruha, a díszlet, a tánc, a fény, a virágdobás, a látvány tetszik, és nem tetszik maga a darab. Jó, a darabnak csak a szöveget jelentő mondjuk 20%-a.
Rajongóknak kötelező! :)
Szóval vasárnap este, Vígszínház, mind a négyen, jajdejó.
Viccesen kezdődött, először vetítés volt arról, ahogy mentek az emberek 40 évvel ezelőtt a színházba, kérdezik őket, hogy hova, miért, miért ezt, hogy tetszett? Közben meg szól a "Menni kéne". Jó volt.
Aztán elkezdődött a darab... Ment a mű, néha volt szünet, amikor az akkori két főszereplő besétált a színpadra, elmesélt egy-egy hogyisvolt-ot, sztorizgattak. Talán még kettő vetítés volt benne, amúgy meg a színdarab játszódott. Nagyon tetszett, hogy volt a színpadon egy kamerás fiú, (ugye a riporter), és a beszélgetéseket ő vette föl, ami egyből látszódott két nagy kivetítőn. Azon is nevettek, amikor a vége felé Kern András bohóckodott egy régi felvételen, a jelen végéhez volt bevágva az akkori előadás vége.
A színészek jók voltak, a díszlet is nagyon kreatív, a táncok nagyon tetszettek, minden megoldás tetszett, de ott, akkor, annyira nem tetszett az egész, hogy... Még színházban ilyet soha nem éreztem. Utólag már tudom, mi zavart: a buta, értelmetlen, ismételgető, egyszerű dalszöveg, monológ. Itthon is ez nem tetszett, hogy ringasd el magad és két sor ismétlődik tízszer, hogy menni kéne, valaki mondja meg, nem akarom látni... Tudom, hogy ezek örök klasszikusok, nagy dalok lettek, az írójuk híres költő, de nekem nem tetszik.
Összefoglalva, ez egy olyan este volt, amikor a színészi játék, a ruha, a díszlet, a tánc, a fény, a virágdobás, a látvány tetszik, és nem tetszik maga a darab. Jó, a darabnak csak a szöveget jelentő mondjuk 20%-a.
Rajongóknak kötelező! :)
2013. szeptember 23., hétfő
Vermeer: Girl with a pearl earring
2013. szeptember 18., szerda
Dahlia shawl (1/10)
Itt tartok a kendőmmel. A színe sosem az igazi, hisz amúgy is változik. Sötétben borongós, fűszeres, spenótos, napfényben pedig ragyogó mezei fű, napsütéssel, sárgás cirmokkal.
2013. szeptember 14., szombat
Hórusz szeme
Ajándékba készítettem ezt a kis képet. Nagyon aranyos, mini, szerettem varrni. :)
Jó hétvégét mindenkinek!
| Keretezés után, még csomagolva. |
2013. szeptember 5., csütörtök
Itt tartok
Nem sokat haladtam (látszólag, mert egyébként sokat), de nagyon-nagyon tetszik a minta is, és a színei is!
Hány barna és szürke árnyalat van a képen, illetve mi az a testrész ott jobb oldalt? :)
Hány barna és szürke árnyalat van a képen, illetve mi az a testrész ott jobb oldalt? :)
2013. szeptember 4., szerda
Rádiókabaré
Tegnap este Kabaré felvételre mentünk. Apa ezt kapta szülinapjára. :)
Én már voltam egyszer Dumaszínházban (KAP-Bődöcs esten), és nagyon élveztem, szóval kíváncsian vártam ezt a fajta stand-up-ot is.
A műsorvezető Hadházi László volt, ő beszélt a legtöbbet, körülbelül 10-en léptek még fel rajta kívül. Mi szoktuk hallgatni ezt a műsort, jó volt végre arcokat, termet, környezetet is társítani a programhoz.
A legjobban Hadházi, Kovács András Péter, Orosz György, és az előadás végén fellépő hölgy humorista tetszettek, KAP egy remek darabot is írt, ezen és Orosz előadásán nevettem a legtöbbet. :) Szerintem csak egy gyengébb pontja volt a műsornak, kíváncsian várom majd, mi lesz benne a rádióban, és mit vágtak ki.
Az előadás két részes volt, 3 órás, a Honvéd Kulturális Központban volt a felvétel, jegyet venni pedig ott a jegyirodában lehet, vagy az interneten. A Kossuth Rádió honlapján minden részlet megtalálható. Mi nagyon jól éreztük magunkat, másnak is ajánlom!
Én már voltam egyszer Dumaszínházban (KAP-Bődöcs esten), és nagyon élveztem, szóval kíváncsian vártam ezt a fajta stand-up-ot is.
A műsorvezető Hadházi László volt, ő beszélt a legtöbbet, körülbelül 10-en léptek még fel rajta kívül. Mi szoktuk hallgatni ezt a műsort, jó volt végre arcokat, termet, környezetet is társítani a programhoz.
A legjobban Hadházi, Kovács András Péter, Orosz György, és az előadás végén fellépő hölgy humorista tetszettek, KAP egy remek darabot is írt, ezen és Orosz előadásán nevettem a legtöbbet. :) Szerintem csak egy gyengébb pontja volt a műsornak, kíváncsian várom majd, mi lesz benne a rádióban, és mit vágtak ki.
Az előadás két részes volt, 3 órás, a Honvéd Kulturális Központban volt a felvétel, jegyet venni pedig ott a jegyirodában lehet, vagy az interneten. A Kossuth Rádió honlapján minden részlet megtalálható. Mi nagyon jól éreztük magunkat, másnak is ajánlom!
2013. augusztus 13., kedd
Ezt olvastam eddig a nyáron
J.R.R. Tolkien: A babó
| Nagyon nagyon tetszett! |
| Nagyon nagyon tetszett! |
Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek
| Nagyon tetszett! |
Amit még el fogok olvasni: Iskola a határon, 100 év magány, 1Q84...
2013. augusztus 9., péntek
2013. augusztus 4., vasárnap
Tojás (...)
Kell tojás. A három pont és helyesen írt j betű is ott lesz a képen, amint végre sikerül csinálnom egy french knot-ot. Nem adom fel, próbálkozom.
Elkezdtem horgolni a Dahlia shawl-t is Nina zöld szitakötő fonalából, csodálatos lesz!!! Egyszerű a mintája, szépséges a színe!
Kellemes hetet mindenkinek!
Elkezdtem horgolni a Dahlia shawl-t is Nina zöld szitakötő fonalából, csodálatos lesz!!! Egyszerű a mintája, szépséges a színe!
Kellemes hetet mindenkinek!
2013. július 20., szombat
2013. július 17., szerda
Folytatom
Hétfőn egy hosszú mondat végére tettem pontot. Közel 848 méteren át tartott.
Részlet az elkészült vattacukor-kendőről:
A szitakötők... A barna szegély lesz - és ha marad még belőle, akkor valami más is, a zöld pedig a Dahlia shawl lesz.
A boltban azt terveztem, hogy a Szitakötő rózsabogarát fogom választani, de élőben nem tetszett a színe. Először ezt a zöldet észre sem vettem... zöld, világos, hmm... Aztán csak néztem. Olyan szépek benne a sárgás cirmok, tavaszias, vidám, és kicsit színátmenetes is. Ilyenre vágytam. Nina festés, kíváncsian várom, milyen lesz.
Mindenkinek szép hetet kívánok!
Részlet az elkészült vattacukor-kendőről:
A szitakötők... A barna szegély lesz - és ha marad még belőle, akkor valami más is, a zöld pedig a Dahlia shawl lesz.
| Olyan szép ez a zöld! |
Mindenkinek szép hetet kívánok!
2013. június 22., szombat
Inspiráció
Amióta regisztráltam Ravelry-n, nem győzöm kapkodni a fejem a csodás minták és fonalak láttán.
Az egész "horgolni akarok" őrület Varga Gabi blogjából indult ki, amikor megláttam ezt:
Gabi abszolút kedvencem, az összes munkája tetszik, talán a legjobban most éppen ez:
Egy kötött kendő szintén Gabitól, azt hiszem, ezért megtanulok kötni is:
Nehéz a választás, hogy mi legyen a következő projectem.
Vagy ez a szoknya:
Vagy ez a pulóver:
Vagy ez a kendő:
Esetleg ez a kendő:
Vagy ez a takaró:
Vagy a mandala:
Azt hiszem látszik, mennyire tetszik a nagyi minta.
Olyat szeretnék horgolni ami gyors, könnyű, nem kell végig a mintát bújnom és viszonylag kevés fonal is elég hozzá.
Melyik legyen?
Nektek melyik a kedvencetek? Mi lesz a következő munkátok?
Az egész "horgolni akarok" őrület Varga Gabi blogjából indult ki, amikor megláttam ezt:
![]() |
| Hamarosan az enyém is elkészül |
Gabi abszolút kedvencem, az összes munkája tetszik, talán a legjobban most éppen ez:
| Nagyi mandala csodás színekben |
Egy kötött kendő szintén Gabitól, azt hiszem, ezért megtanulok kötni is:
| Flukra |
Nehéz a választás, hogy mi legyen a következő projectem.
Vagy ez a szoknya:
| Casablanca Skirt by Mari Lynn Patrick |
Vagy ez a pulóver:
| Petal Pullover by Robyn Chachula |
| Dahlia Shawl by Lisa Naskrent |
| Half Granny Square Shawl by Anastacia Zittel |
| Granny Stripes by Lucy of Attic24 |
Vagy a mandala:
| Granny Mandala by Alice Best |
Azt hiszem látszik, mennyire tetszik a nagyi minta.
Olyat szeretnék horgolni ami gyors, könnyű, nem kell végig a mintát bújnom és viszonylag kevés fonal is elég hozzá.
Melyik legyen?
Nektek melyik a kedvencetek? Mi lesz a következő munkátok?
2013. június 14., péntek
Mallory nyomában
Tudjátok, ki volt G. Mallory? Én tudom :) Ő volt az első (????????????) ember, aki megmászta a Himaláját. Azért nem lehet tudni biztosan, mert a holtteste 75 éven át nem került elő, és mert nem volt semmi bizonyíték arra, hogy valóban járt a csúcson. Az igazság talán sosem fog kiderülni, de annyi bizonyos: nagyon közel volt hozzá. Erről szól ez a könyv.
Anker (a holttest megtalálója) és Roberts hihetetlenül izgalmas könyvben tárja elénk, hogyan találta meg az 1999-es Mount Everest kutatóexpedíció Mallory holttestét, miért hitték azt, hogy mászótársát, a vele egy napon eltűnt Irwine-t találták meg, milyen személyes tárgyak és bizonyítékok voltak Mallorynál, egyáltalán, hogy mi következik mindezekből. Megtudhatjuk, Ankerék felmásztak-e a Himalájára, hogyan mentettek Ukránokat, mi az a puja, satöbbi.
Bemutatják Mallory életét, mászásait, kalandjait, a csapat többi tagját, idéznek levelekből, naplóból, megtudhatjuk, mik voltak 75 (mostmár 89) éve a modern hegymászó felszerelései és technikái, egyszerűen lenyűgöző könyv! Minden lapja izgalmas és érdekes. Fel sem tudom sorolni, mennyi mindent tudtam meg belőle. Nagyon különleges olvasmány.
| Bal első Andrew Irwine, bal második pedig Mallory |
Bemutatják Mallory életét, mászásait, kalandjait, a csapat többi tagját, idéznek levelekből, naplóból, megtudhatjuk, mik voltak 75 (mostmár 89) éve a modern hegymászó felszerelései és technikái, egyszerűen lenyűgöző könyv! Minden lapja izgalmas és érdekes. Fel sem tudom sorolni, mennyi mindent tudtam meg belőle. Nagyon különleges olvasmány.
Jó hétvégét mindenkinek!
2013. június 11., kedd
Sütis könyvem
Az Ünnepi Könyvhét nem csak arra jó, hogy megismerkedjen az ember sok kicsi kiadóval, találkozzon az írókkal, hanem arra is, hogy kedvezményesen vásárolja meg a könyveket. Szombaton vettem, az egyik Praktika újságban találtam egy mintát a könyvből, innen az ötlet. Szerencsére nem kell minden varrásához gép, amint lesz egy kis időm, varrok pár sütit.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

