2013. október 21., hétfő

Folyamatban...

Épp itt. És van még valami, ami már 90%-ban kész, az van most előtérben. Nagy móka.



2013. október 7., hétfő

Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról - Popfesztivál 40

Ha jól emlékszem, 3 hete voltunk a Vígszínházban megnézni a Popfesztivál 40 című darabot. Előtte egy héten át, mint hűséges rajongókhoz illik, hallgattuk a dalokat bakelit lemezről. Nagyon autentikus volt. :) Annyit most leszögeznék, hogy tetszettek, tetszenek a dalok, de van egy kis "de" mindig.

Szóval vasárnap este, Vígszínház, mind a négyen, jajdejó.

Viccesen kezdődött, először vetítés volt arról, ahogy mentek az emberek 40 évvel ezelőtt a színházba, kérdezik őket, hogy hova, miért, miért ezt, hogy tetszett? Közben meg szól a "Menni kéne". Jó volt.

Aztán elkezdődött a darab... Ment a mű, néha volt szünet, amikor az akkori két főszereplő besétált a színpadra, elmesélt egy-egy hogyisvolt-ot, sztorizgattak. Talán még kettő vetítés volt benne, amúgy meg a színdarab játszódott. Nagyon tetszett, hogy volt a színpadon egy kamerás fiú, (ugye a riporter), és a beszélgetéseket ő vette föl, ami egyből látszódott két nagy kivetítőn. Azon is nevettek, amikor a vége felé Kern András bohóckodott egy régi felvételen, a jelen végéhez volt bevágva az akkori előadás vége.

A színészek jók voltak, a díszlet is nagyon kreatív, a táncok nagyon tetszettek, minden megoldás tetszett, de ott, akkor, annyira nem tetszett az egész, hogy... Még színházban ilyet soha nem éreztem. Utólag már tudom, mi zavart: a buta, értelmetlen, ismételgető, egyszerű dalszöveg, monológ. Itthon is ez nem tetszett, hogy ringasd el magad és két sor ismétlődik tízszer, hogy menni kéne, valaki mondja meg, nem akarom látni... Tudom, hogy ezek örök klasszikusok, nagy dalok lettek, az írójuk híres költő, de nekem nem tetszik.

Összefoglalva, ez egy olyan este volt, amikor a színészi játék, a ruha, a díszlet, a tánc, a fény, a virágdobás, a látvány tetszik, és nem tetszik maga a darab. Jó, a darabnak csak a szöveget jelentő mondjuk 20%-a.

Rajongóknak kötelező! :)


2013. szeptember 23., hétfő

Vermeer: Girl with a pearl earring

Van, aki már az első képből rájött, hogy ez az lesz. Az egyik kedvenc festményem, az egyik kedvenc festőm, az egyik kedvenc könyvem, az egyik kedvenc filmem, az egyik kedvenc filmzeném...

Kellemes hetet mindenkinek!

Most épp itt tartok!

Készül...





2013. szeptember 18., szerda

Dahlia shawl (1/10)

Itt tartok a kendőmmel. A színe sosem az igazi, hisz amúgy is változik. Sötétben borongós, fűszeres, spenótos, napfényben pedig ragyogó mezei fű, napsütéssel, sárgás cirmokkal.




2013. szeptember 14., szombat

Hórusz szeme

Ajándékba készítettem ezt a kis képet. Nagyon aranyos, mini, szerettem varrni. :)



Keretezés után, még csomagolva.

Jó hétvégét mindenkinek!

2013. szeptember 5., csütörtök

Itt tartok

Nem sokat haladtam (látszólag, mert egyébként sokat), de nagyon-nagyon tetszik a minta is, és a színei is!

Hány barna és szürke árnyalat van a képen, illetve mi az a testrész ott jobb oldalt? :)



2013. szeptember 4., szerda

Rádiókabaré

Tegnap este Kabaré felvételre mentünk. Apa ezt kapta szülinapjára. :)
Én már voltam egyszer Dumaszínházban (KAP-Bődöcs esten), és nagyon élveztem, szóval kíváncsian vártam ezt a fajta stand-up-ot is.

A műsorvezető Hadházi László volt, ő beszélt a legtöbbet, körülbelül 10-en léptek még fel rajta kívül. Mi szoktuk hallgatni ezt a műsort, jó volt végre arcokat, termet, környezetet is társítani a programhoz.

A legjobban Hadházi, Kovács András Péter, Orosz György, és az előadás végén fellépő hölgy humorista tetszettek, KAP egy remek darabot is írt, ezen és Orosz előadásán nevettem a legtöbbet. :) Szerintem csak egy gyengébb pontja volt a műsornak, kíváncsian várom majd, mi lesz benne a rádióban, és mit vágtak ki.

Az előadás két részes volt, 3 órás, a Honvéd Kulturális Központban volt a felvétel, jegyet venni pedig ott a jegyirodában lehet, vagy az interneten. A Kossuth Rádió honlapján minden részlet megtalálható. Mi nagyon jól éreztük magunkat, másnak is ajánlom!



2013. augusztus 13., kedd

Ezt olvastam eddig a nyáron


J.R.R. Tolkien: A babó

Nagyon nagyon tetszett!
Móricz Zsigmond: Pillangó

Nagyon nagyon tetszett!

Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek

Nagyon tetszett!
John Steinbeck: Édentől keletre (egyenlőre még csak az első részt, a második felénél tartok)



Amit még el fogok olvasni: Iskola a határon, 100 év magány, 1Q84...

2013. augusztus 4., vasárnap

Tojás (...)

Kell tojás. A három pont és helyesen írt j betű is ott lesz a képen, amint végre sikerül csinálnom egy french knot-ot. Nem adom fel, próbálkozom.

Elkezdtem horgolni a Dahlia shawl-t is Nina zöld szitakötő fonalából, csodálatos lesz!!! Egyszerű a mintája, szépséges a színe!

Kellemes hetet mindenkinek!


2013. július 17., szerda

Folytatom

Hétfőn egy hosszú mondat végére tettem pontot. Közel 848 méteren át tartott.



Részlet az elkészült vattacukor-kendőről:


A szitakötők... A barna szegély lesz - és ha marad még belőle, akkor valami más is, a zöld pedig a Dahlia shawl lesz.


Olyan szép ez a zöld!
A boltban azt terveztem, hogy a Szitakötő rózsabogarát fogom választani, de élőben nem tetszett a színe. Először ezt a zöldet észre sem vettem... zöld, világos, hmm... Aztán csak néztem. Olyan szépek benne a sárgás cirmok, tavaszias, vidám, és kicsit színátmenetes is. Ilyenre vágytam. Nina festés, kíváncsian várom, milyen lesz.

Mindenkinek szép hetet kívánok!

2013. június 22., szombat

Inspiráció

Amióta regisztráltam Ravelry-n, nem győzöm kapkodni a fejem a csodás minták és fonalak láttán.

Az egész "horgolni akarok" őrület Varga Gabi blogjából indult ki, amikor megláttam ezt:

Hamarosan az enyém is elkészül

Gabi abszolút kedvencem, az összes munkája tetszik, talán a legjobban most éppen ez:

Nagyi mandala csodás színekben

Egy kötött kendő szintén Gabitól, azt hiszem, ezért megtanulok kötni is:

Flukra

Nehéz a választás, hogy mi legyen a következő projectem.

Vagy ez a szoknya:

Casablanca Skirt by Mari Lynn Patrick

Vagy ez a pulóver:

Petal Pullover by Robyn Chachula
Vagy ez a kendő:

Dahlia Shawl by Lisa Naskrent
Esetleg ez a kendő:

Half Granny Square Shawl by Anastacia Zittel
Vagy ez a takaró:

Granny Stripes by Lucy of Attic24

Vagy a mandala:

Granny Mandala by Alice Best

Azt hiszem látszik, mennyire tetszik a nagyi minta.
Olyat szeretnék horgolni ami gyors, könnyű, nem kell végig a mintát bújnom és viszonylag kevés fonal is elég hozzá.

Melyik legyen?

Nektek melyik a kedvencetek? Mi lesz a következő munkátok?

2013. június 14., péntek

Mallory nyomában

Tudjátok, ki volt G. Mallory? Én tudom :) Ő volt az első (????????????) ember, aki megmászta a Himaláját.  Azért nem lehet tudni biztosan, mert a holtteste 75 éven át nem került elő, és mert nem volt semmi bizonyíték arra, hogy valóban járt a csúcson. Az igazság talán sosem fog kiderülni, de annyi bizonyos: nagyon közel volt hozzá. Erről szól ez a könyv.

Bal első Andrew Irwine, bal második pedig Mallory
Anker (a holttest megtalálója) és Roberts hihetetlenül izgalmas könyvben tárja elénk, hogyan találta meg az 1999-es Mount Everest kutatóexpedíció Mallory holttestét, miért hitték azt, hogy mászótársát, a vele egy napon eltűnt Irwine-t találták meg, milyen személyes tárgyak és bizonyítékok voltak Mallorynál, egyáltalán, hogy mi következik mindezekből. Megtudhatjuk, Ankerék felmásztak-e a Himalájára, hogyan mentettek Ukránokat, mi az a puja, satöbbi.
Bemutatják Mallory életét, mászásait, kalandjait, a csapat többi tagját, idéznek levelekből, naplóból, megtudhatjuk, mik voltak 75 (mostmár 89) éve a modern hegymászó felszerelései és technikái, egyszerűen lenyűgöző könyv! Minden lapja izgalmas és érdekes. Fel sem tudom sorolni, mennyi mindent tudtam meg belőle. Nagyon különleges olvasmány.

Jó hétvégét mindenkinek!

U.i.: Ez egy blog-vírus? Más is találkozott már vele?
boker jaya , Personal Loans Bad Credit

2013. június 11., kedd

Sütis könyvem



Az Ünnepi Könyvhét nem csak arra jó, hogy megismerkedjen az ember sok kicsi kiadóval, találkozzon az írókkal, hanem arra is, hogy kedvezményesen vásárolja meg a könyveket. Szombaton vettem, az egyik Praktika újságban találtam egy mintát a könyvből, innen az ötlet. Szerencsére nem kell minden varrásához gép, amint lesz egy kis időm, varrok pár sütit.