2014. március 17., hétfő
2014. február 18., kedd
Kötött kendők
Eljött a pillanat, már több kendőt találok szépnek a kötöttek közül, mint a horgoltak közül. Persze igazi trónfosztás nem történt, mert kötni továbbra sem tudok (gyakorlatban), de álmodozni meg tervezgetni szabad, úgyhogy jöjjön egy lista a kedvencekből.
A legnagyobb kedvenc, ez lesz az, mit először megkötök:
LaReine shawl by Angela Tong
Victory Wrap by Erika Flory
Külön jó benne, hogy vastag fonalból is jól mutat.
French Cancan by Mademoiselle C
Eszméletlenül szép a széle...
Nuvem by Martina Behm
Egy igazi melegítő, beburkolózó, hatalmas darab.
Shaelyn by Leila Raabe
Charm by Juju Vail
A legnagyobb kedvenc, ez lesz az, mit először megkötök:
LaReine shawl by Angela Tong
Victory Wrap by Erika Flory
Külön jó benne, hogy vastag fonalból is jól mutat.
| Ingyenes minta! |
French Cancan by Mademoiselle C
Eszméletlenül szép a széle...
Nuvem by Martina Behm
Egy igazi melegítő, beburkolózó, hatalmas darab.
Shaelyn by Leila Raabe
Charm by Juju Vail
Inkább az olyan kendők tetszenek, amelyeknek a teste egyszerűbb, és a széle mintás, fodros, csipkés. Vagy, ha az egész kendőn átvonul egy ismétlődő, központi minta.
2014. február 5., szerda
Ratatouille, az új kedvenc
Zöldséges, friss, finom, sokoldalú... Hogy én ezt miért nem főztem eddig? Tökéletes felhasználása a paradicsom-cukkini-padlizsán triónak. :) Az új kedvenc.
Recept innen és innen.
Hozzávalók 4 főre:
1 dundi padlizsán
2 hosszúkás cukkini
1 paradicsom passata- ha szezonja lenne, tennék bele friss hámozott paradicsomot is
1 nagy fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
olaj
só
bors
bazsalikom
oregánó
Ha több emberre főzzük, csak teszünk hozzá még egyet-egyet a zöldségekből. :)
Előkészítés:
A padlizsánt megmosom, felkarikázom, majd kockázom, szűrőbe teszem, megsózom, várom, hogy a keserű levét kicsöpögje. (Nekem egy cseppet sem csöpögött, nem tudta a kémiát... :)) Kb 10 percig.
Addig a többi zöldséget is felkockáztam, a fokhagymát apróra vágtam.
Elkészítés:
A padlizsánt kevés olajon megpirítom, félre teszem. Újra olajat öntök a serpenyőbe, mikor forró, beleteszem a hagymát, kicsit pirítom, ráteszem a cukkinit és a fokhagymát, újra pirítom kicsit, majd beleöntöm a padlizsánt, a paradicsom passatát, fűszerezem, készre főzöm.
Hogy ez milyen egyszerű...
Úgy ettük, mint a lecsót. Zsömlével, rizzsel, virslivel. És almapaprikával, jalapeno paprikával, olívabogyóval, óriási, jalapenoval töltött olívabogyóval, aszalt paradicsommal, feta sajttal, pezsgőtablettás-és csapvízzel. Ahogy kell. :)
Féltem, hogy odaégetem a padlizsánt, lehet, hogy hamar kivettem. Úgy a jó, ha kicsit ropognak a zöldségek. Hihetetlenül finom!!!
Recept innen és innen.
Hozzávalók 4 főre:
1 dundi padlizsán
2 hosszúkás cukkini
1 paradicsom passata- ha szezonja lenne, tennék bele friss hámozott paradicsomot is
1 nagy fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
olaj
só
bors
bazsalikom
oregánó
Ha több emberre főzzük, csak teszünk hozzá még egyet-egyet a zöldségekből. :)
Előkészítés:
A padlizsánt megmosom, felkarikázom, majd kockázom, szűrőbe teszem, megsózom, várom, hogy a keserű levét kicsöpögje. (Nekem egy cseppet sem csöpögött, nem tudta a kémiát... :)) Kb 10 percig.
Addig a többi zöldséget is felkockáztam, a fokhagymát apróra vágtam.
Elkészítés:
A padlizsánt kevés olajon megpirítom, félre teszem. Újra olajat öntök a serpenyőbe, mikor forró, beleteszem a hagymát, kicsit pirítom, ráteszem a cukkinit és a fokhagymát, újra pirítom kicsit, majd beleöntöm a padlizsánt, a paradicsom passatát, fűszerezem, készre főzöm.
Hogy ez milyen egyszerű...
Úgy ettük, mint a lecsót. Zsömlével, rizzsel, virslivel. És almapaprikával, jalapeno paprikával, olívabogyóval, óriási, jalapenoval töltött olívabogyóval, aszalt paradicsommal, feta sajttal, pezsgőtablettás-és csapvízzel. Ahogy kell. :)
Féltem, hogy odaégetem a padlizsánt, lehet, hogy hamar kivettem. Úgy a jó, ha kicsit ropognak a zöldségek. Hihetetlenül finom!!!
2014. január 21., kedd
2014. január 8., szerda
Nagyi poncsó
Fagyi színekben. Csokoládé, citrom, puncs, meggy.
Ki kér? :):)
Fonal: Rial Filati Relax
Tű: 6-os
Minta: http://www.ravelry.com/patterns/library/poncho-36
Ez olyan nagyszerű, hogy meg kell ismételni. :)
Ki kér? :):)
Fonal: Rial Filati Relax
Tű: 6-os
Minta: http://www.ravelry.com/patterns/library/poncho-36
Ez olyan nagyszerű, hogy meg kell ismételni. :)
2014. január 5., vasárnap
Az elkészült kendő!
A tavalyi első az idei első bejegyzésben. Ma lefényképeztem úgy, ahogy tudtam. Nagyon nagyon szeretem ezt a fonalat, nem olyan törékeny, mint látszik, és a minta is könnyű, külön tetszik benne, hogy nincs "gerince", vagyis a szélén kell szaporítani.
Szóval Chale everlasting:
Fonal: 4 gombóc vattacukor és fél gombóc szitakötő
Tű: 3-as
Idő: rengeteg... :)
És az ötlet: Gabi. Más színből is elkészíteném... :)
Szóval Chale everlasting:
Fonal: 4 gombóc vattacukor és fél gombóc szitakötő
Tű: 3-as
Idő: rengeteg... :)
És az ötlet: Gabi. Más színből is elkészíteném... :)
2013. december 30., hétfő
Az év utolsó bejegyzése, melyben
Megköszönöm mindenkinek, hogy velem tartott, néha kommentelt, olvasgatott. Remélem, azért még többen lesztek jövőre. ;)
Sok szöveg helyett sok kép fog következni, boldog új évet mindenkinek! :)
Sok szöveg helyett sok kép fog következni, boldog új évet mindenkinek! :)
| Ajándékba kaptam. Meg kell tanulnom kötni! |
| Csodaszépek! |
| Már egy kicsit nagyobb, elkezdtem a második gombócot is. |
| Fonalas kosár alsó része... :) |
2013. december 23., hétfő
Karácsony
Minden kedves olvasómnak boldog karácsonyt kívánok!
Ma készült el ez a képeslap, ajándékba adtam. Ez az első munkám, ami ilyen ragasztott-sk. ajándék lett. Elsőre azért nem rossz. :)
Nem is gondolnánk, mennyi munka van egy ilyen kicsivel is.
Ma készült el ez a képeslap, ajándékba adtam. Ez az első munkám, ami ilyen ragasztott-sk. ajándék lett. Elsőre azért nem rossz. :)
Nem is gondolnánk, mennyi munka van egy ilyen kicsivel is.
| Külön öröm, hogy sikerült középre helyezni... :D |
| Munka közben... Így is tetszett volna. |
| Ajándékba kaptuk őket. Gyönyörűek szerintem. :) |
2013. december 18., szerda
Eladó fonalak!
Rial Filati Merino Soft, 100% Superwash merino, 163-as szín, 50 g, 125 m, 3,5-4-es tű. Mind megvan, csak egy gombócot kezdtem el horgolni, nem hiányzik belőle. 890 Ft/db
http://www.barkafonal.hu/ shop/fonal/ rial-filati-fonalak/ rial-filati-merino-soft.htm l
Rial Filati Relax, 70% gyapjú, 30% akril, 100 g, 166 méter, 471-es szín http://www.barkafonal.hu/ shop/fonal/ rial-filati-fonalak/ rial-filati-relax.html
Megbontva, így kb 160 méter Ára 1000 Ft
Barka Szitakötő, Nina festése (Lime), 100g/ 1300 méter, 100% extra finom merino gyapjú, bontott, de mind megvan. Ára 2200 Ft. (én 2700-ért vettem)
Ha érdekel, írj e-mailt/ hagyj üzenetet a blogon! :)
http://www.barkafonal.hu/
| 890 Ft/db, 3*125 méter, 3*50 g! Hihetetlenül puha, mint egy álom, olyan szép! |
Rial Filati Relax, 70% gyapjú, 30% akril, 100 g, 166 méter, 471-es szín http://www.barkafonal.hu/
Megbontva, így kb 160 méter Ára 1000 Ft
| Rial Filati Relax, 70% gyapjú, 30% akril, 100 g, 160 méter, 471-es szín, 1000 Ft. Nagyon szép rózsaszín! |
Barka Szitakötő, Nina festése (Lime), 100g/ 1300 méter, 100% extra finom merino gyapjú, bontott, de mind megvan. Ára 2200 Ft. (én 2700-ért vettem)
| Nagy szerelem ez a zöldes-sárgás szín, csak nekem vékony volt a fonal. |
Ha érdekel, írj e-mailt/ hagyj üzenetet a blogon! :)
2013. december 9., hétfő
Ez már a második
Elsőre így sikerült a nagyi négyzetem:
Mondanom sem kell, hogy a 8. sor után visszafejtettem és újrakezdtem múlt vasárnap. Az óta itt tartok:
Azért így sokkal jobb. És szebb. És könnyebb. Nagyon élvezem csinálni!!
És-és-és... Nézzétek, mim van! Egészen biztos, hogy ez lesz az új kedvenc fonalboltom! Kézzel festett Bilum fonalak a Gombolydából! Ők azok! :)
Próbáltam jó képeket csinálni, de nem ment. :(
A piros olyan megenném piros. Erdeigyümölcsös piros. Nem tudom, hogy kötöm-e, vagy horgolom... Szerencsére, a horgoláshoz is már elég, 680 m hosszú fonalam van. A zöld pedig... álomszép! Élénk, olyan, mint az After Eight!
És hamarosan megérkezik egy Bucilla festett meglepetés is. Csak győzzek ennyit kötni-horgolni!
Mondanom sem kell, hogy a 8. sor után visszafejtettem és újrakezdtem múlt vasárnap. Az óta itt tartok:
Azért így sokkal jobb. És szebb. És könnyebb. Nagyon élvezem csinálni!!
És-és-és... Nézzétek, mim van! Egészen biztos, hogy ez lesz az új kedvenc fonalboltom! Kézzel festett Bilum fonalak a Gombolydából! Ők azok! :)
Próbáltam jó képeket csinálni, de nem ment. :(
A piros olyan megenném piros. Erdeigyümölcsös piros. Nem tudom, hogy kötöm-e, vagy horgolom... Szerencsére, a horgoláshoz is már elég, 680 m hosszú fonalam van. A zöld pedig... álomszép! Élénk, olyan, mint az After Eight!
És hamarosan megérkezik egy Bucilla festett meglepetés is. Csak győzzek ennyit kötni-horgolni!
2013. november 28., csütörtök
2013. november 10., vasárnap
Döntés
Be kellett vallanom az igazat magamnak. Nem megy a horgolás, nem tetszik a minta, a fonal, lassú, unom, nem jó. Aztán második körben árnyaltabban fogalmaztam: ehhez a mintához ez a fonal nem tetszik. Túl vékony. Visszafejtettem... az addigi... Dahlia shawl-t. Rengeteg fonal lett. Aztán, hogy mégis legyen belőle valami, elkezdtem egy Elise kendőt. A 4. sornál azt is letettem. Egyszerűen ez a vékonyság nekem nem való. Még a vattacukor oké, az nagyon tetszik, de a többi, a szitakötő pl. már nem.
Úgyhogy a Dahlia-shawl-t majd máskor és másból készítem el, a fonallal meg nem tudom, mi legyen. :(
Úgyhogy a Dahlia-shawl-t majd máskor és másból készítem el, a fonallal meg nem tudom, mi legyen. :(
2013. október 21., hétfő
2013. október 7., hétfő
Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról - Popfesztivál 40
Ha jól emlékszem, 3 hete voltunk a Vígszínházban megnézni a Popfesztivál 40 című darabot. Előtte egy héten át, mint hűséges rajongókhoz illik, hallgattuk a dalokat bakelit lemezről. Nagyon autentikus volt. :) Annyit most leszögeznék, hogy tetszettek, tetszenek a dalok, de van egy kis "de" mindig.
Szóval vasárnap este, Vígszínház, mind a négyen, jajdejó.
Viccesen kezdődött, először vetítés volt arról, ahogy mentek az emberek 40 évvel ezelőtt a színházba, kérdezik őket, hogy hova, miért, miért ezt, hogy tetszett? Közben meg szól a "Menni kéne". Jó volt.
Aztán elkezdődött a darab... Ment a mű, néha volt szünet, amikor az akkori két főszereplő besétált a színpadra, elmesélt egy-egy hogyisvolt-ot, sztorizgattak. Talán még kettő vetítés volt benne, amúgy meg a színdarab játszódott. Nagyon tetszett, hogy volt a színpadon egy kamerás fiú, (ugye a riporter), és a beszélgetéseket ő vette föl, ami egyből látszódott két nagy kivetítőn. Azon is nevettek, amikor a vége felé Kern András bohóckodott egy régi felvételen, a jelen végéhez volt bevágva az akkori előadás vége.
A színészek jók voltak, a díszlet is nagyon kreatív, a táncok nagyon tetszettek, minden megoldás tetszett, de ott, akkor, annyira nem tetszett az egész, hogy... Még színházban ilyet soha nem éreztem. Utólag már tudom, mi zavart: a buta, értelmetlen, ismételgető, egyszerű dalszöveg, monológ. Itthon is ez nem tetszett, hogy ringasd el magad és két sor ismétlődik tízszer, hogy menni kéne, valaki mondja meg, nem akarom látni... Tudom, hogy ezek örök klasszikusok, nagy dalok lettek, az írójuk híres költő, de nekem nem tetszik.
Összefoglalva, ez egy olyan este volt, amikor a színészi játék, a ruha, a díszlet, a tánc, a fény, a virágdobás, a látvány tetszik, és nem tetszik maga a darab. Jó, a darabnak csak a szöveget jelentő mondjuk 20%-a.
Rajongóknak kötelező! :)
Szóval vasárnap este, Vígszínház, mind a négyen, jajdejó.
Viccesen kezdődött, először vetítés volt arról, ahogy mentek az emberek 40 évvel ezelőtt a színházba, kérdezik őket, hogy hova, miért, miért ezt, hogy tetszett? Közben meg szól a "Menni kéne". Jó volt.
Aztán elkezdődött a darab... Ment a mű, néha volt szünet, amikor az akkori két főszereplő besétált a színpadra, elmesélt egy-egy hogyisvolt-ot, sztorizgattak. Talán még kettő vetítés volt benne, amúgy meg a színdarab játszódott. Nagyon tetszett, hogy volt a színpadon egy kamerás fiú, (ugye a riporter), és a beszélgetéseket ő vette föl, ami egyből látszódott két nagy kivetítőn. Azon is nevettek, amikor a vége felé Kern András bohóckodott egy régi felvételen, a jelen végéhez volt bevágva az akkori előadás vége.
A színészek jók voltak, a díszlet is nagyon kreatív, a táncok nagyon tetszettek, minden megoldás tetszett, de ott, akkor, annyira nem tetszett az egész, hogy... Még színházban ilyet soha nem éreztem. Utólag már tudom, mi zavart: a buta, értelmetlen, ismételgető, egyszerű dalszöveg, monológ. Itthon is ez nem tetszett, hogy ringasd el magad és két sor ismétlődik tízszer, hogy menni kéne, valaki mondja meg, nem akarom látni... Tudom, hogy ezek örök klasszikusok, nagy dalok lettek, az írójuk híres költő, de nekem nem tetszik.
Összefoglalva, ez egy olyan este volt, amikor a színészi játék, a ruha, a díszlet, a tánc, a fény, a virágdobás, a látvány tetszik, és nem tetszik maga a darab. Jó, a darabnak csak a szöveget jelentő mondjuk 20%-a.
Rajongóknak kötelező! :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)