2014. augusztus 21., csütörtök

2014. augusztus 12., kedd

Színezd újra...

Ha egy kicsit sok a munka.

Horgolj szivárványosan!

Mai vásárlás. Egy kicsit a MystIQueRoom-hoz is köze van, de egyenlőre nem mondhatok többet... :)





2014. augusztus 10., vasárnap

Kötött kendők 2.

A téma ugyan az. A kendők szépek, praktikusak, jól hordhatóak, öröm őket készíteni, büszkeség őket viselni.

Az újabb kedvencek következnek, nagy részüket már a Pinteresten találtam. Hiába, no, haladni kell a korral. :)

A második kör nagy kedvence:

The Rococo Shawl by Elena Rosenberg





Ez az a kendő, ami minden színből jól néz ki. Egyszerű és nagyszerű.

Ehhez hasonló a Cheques Shawlette by Brenda Lavell


Ez szerintem egyszínű fonalból is szép.

Buborékos kendő Bex Hopkins-tól a Drew Drops Shawl


Én ezt vastagabb fonalból készíteném el, akár színátmenetesből is. Ingyenes minta!

Bár a nyitókép nem túl hívogató, a projektek megmutatják, milyen szép az Ishbel, Ysolda Teague-től



Bármilyen fonal jól áll a Renita kendőnek




A kendő alja teszi különlegessé a Cladoniát



És végül egy nemesen egyszerű, számomra Jane Austenes kendő: Calza


Neked melyik a kedvenced?

2014. augusztus 3., vasárnap

Augusztus, új kendő

Júliusi kezdés.
Minta az aktuális kedvenc T&B. És most sokkal lazább. A kendő egyik titka, hogy a szél-láncszemeket lazán kell horgolni.


2014. július 22., kedd

Minden kezdet nehéz...

Ide sorolnám például a horgolótű vásárlást, bár egy hónapja elhagytam az enyémet a fonalboltban, csak most vettem újat.
Vagy elkezdeni az új kendőt. Kifogás: csak most lett új tűm. :)
Továbbá 10 év úszás, 3 év vízilabdázás és 5 év szünet után újra rávenni magam a mozgásra, és visszaszokni valamilyen, bármilyen, heti rendszerességgel végzendő sportolásra. Ez lenne most a legfontosabb. Mert nagyon hiányzik. Hiányzik a víz, a kékség, a könnyűség, de leginkább a teljes elgyengülés a mozgástól, és az utána jövő érzés hiányzik: ez milyen jó volt, megcsináltad, szuper, boldog lehetsz.

De az első lépéseket mindenképp megtettem.

Július legnépszerűbb (-mi más lehetett volna még? :D) bejegyzése lett a Thistle & Beads shawl. Köszönöm a sok erre járást, és a kedves szavakat! ;)


2014. július 7., hétfő

Thistle & Beads shawl

Íme a legújabb kendőm! Nem tetszett ez a zöld, sokáig nem is találtam a jó mintát, végül ezzé az egyszerű de nagyszerű kendővé változott. Csak egy gombóc, kicsi vállmelegítő, de már látszik rajta a minta.

És most már nagyon-nagyon tetszik! :)


Minta: Thistle & Beads shawl
Fonal: Alize Bamboo Fine 562, 1 gombóc, 440 méter, 100 gramm
Tű: 4-es
Idő: 2014. 06. 16- július elejéig.
Ravelry: Emerald green shawl





2014. június 26., csütörtök

Rövid elmélkedés arról, hogy hány kendőre is van szükségünk, és hogy miért.

Először is, amikor elkezdünk kendőt kötni/horgolni, az első darabok (nekem) még nem úgy sikerülnek, ahogy szeretnénk. Kell 2-3 darab, hogy belejöjjünk.

Aztán a szép kendő függ a jó színválasztástól is.

És a jó mintától. És az összes szimpatikus mintát jó lenne kipróbálni, mert mind szép és új és kihívás. Aztán megcsinálni más színből. (Talán más tűvel is.) Majd ajándékba...

Vannak téli és nyári fonalak.
Vannak téli és nyári minták.
Vannak utazáson is csinálható, egyszerű minták, és
vannak koncentrációt igénylő csipkeminták.

De kendőt készíteni mindig nagyszerű!

2014. június 12., csütörtök

SBS kendő

Elégedett vagyok. :) A horgolás minőségével, a fonallal, a színével, a mintával, az elkészülés idejével. Az eddigi leggyorsabb munkám.

Minta: South Bay Shawlette

Fonal: Alize Bamboo Fine (3682) 2 gombóc, kb 870 méter, 200 gramm.

Tű: 3-as

Idő: 2014. 04. 16- 2014. 06. 11. (Vagyis nem teljesen két hónap. És nem is csináltam a vizsgaidőszakban...)

Előzmények: a hajrá, a fele fonal, a kezdetén.










Ravelry-n!

És hogy mi jön ez után? :)



2014. június 8., vasárnap

Kötött pulcsik

Az év, de mindenképpen február legnépszerűbb bejegyzése volt a Kötött kendők. Még Facebookon is szembe jött velem. :)

Bár a hőségben nincs igazán kedvünk pulóverekre gondolni, egy két darab mellett nem tudok szó nélkül elmenni...

Az egyik kedvencem a 3 in 1 Atelier Alfa-tól. Lehet kísérletezni a színekkel, és a maradék fonalakat is fel lehet itt használni:



Nagyon tetszik ez a nyakkivágás, ingyenes a minta... Wright by Berroco Design Team


Egy könnyű, nyári póló-pulcsi: Spring Garden Tee by Alana Dakos

Ugye, milyen szép?


Bordás-csíkos Pull me over by Andrea Black



A végére hagytam az egyik kedvencemet, ez nekem a leg-leg-leg. A legbonyolultabb, legvirágosabb, legkülönlegesebb...
Imogen Tee by Carrie Bostick Hoge



Végezetül pedig egy pulcsi mohair fonalból. Morning Dew by Diana Rozenshteyn
Nem vagyok oda a mohair fonalért, de így együtt jól néz ki a fonal és a minta. Azért más fonallal is szép lehet...


2014. június 5., csütörtök

Csütörkötök

Annyi minden történt egy hét alatt...

A következő képről jól látható, hogy a horgolt kendő kezdi elnyerni a végső méretét, kb 5 sor van már csak hátra. A kék kendő szélének a fele is kész van már. Még mindig nem látszik a tulajdonképpeni eztetszettmegbenne W minta, de tuti, hogy ott van, majd jól megblokkolom a kis csavalodót. :)



2014. május 29., csütörtök

Csütörkötök

Ma újra kötöttem, 10 nap szünet után.
Kicsit féltem, hogy már elfelejtettem, hogy is kell... :) De nem. Úgyhogy ma +16 sor, az előző bejegyzéshez képest már a duplája, kb. olyan 70 cm lehet a hossza. (Válltól vállig ér.) A fél adag fonal benne van, szóval ez már a fele... :)



2014. május 15., csütörtök