Sokáig szemeztem ezzel a fonallal, végül megvettem, 2 gombócban is. Aztán az egyik motring molylepketámadás áldozata lett, ebből kötöm most a Citront.
Sajnálom, de nekem valahogy nem. Másnál nagyon tetszik, de kötni unalmas. Pláne a 300 fordított szemsornál fáradok el. Én mondom, ez jobb altató, mint a Gerodorm.
Persze szép és jó, és mi egyszerűbb van ennél a világon, az ember gyereke elfelejti, hogy ez után vágyakozott a csipkekötés alatt; most viszont a csipké(sebb)re vágyakozom. Life is hard.
Egy szó, mint száz, ez egy próbadarab. A kezdése kicsit lyukasra sikerült, tele van a gyógyított fonal csomóival és szálaival, unom is, mást kötnék már, szóval a 4. egység után a szélét fogom kötni (még 22 sor a végéig -te jó ég!), és utána? Nem tudom.
A maradék fonalból majd később megcsinálom újra, akkor nagyobbra, szebbre, de most már vágom a centit...
2015. április 4., szombat
2015. március 29., vasárnap
Kérlek, szavazzatok ránk!
Sokan tudjátok, hogy egy jó barátom épített egy szabadulószobát.
http://www.mystiqueroom.hu/index.php
Egy pár hónapja pedig új szobát is nyitott!!!
Hogy mi is ez? Nézzétek meg a honlapon, és gyertek el játszani!
Indult egy szavazás, ahol az ország legjobb ilyen pályáját keresik...
Ha megtennétek, hogy szavaztok ránk, nagyon hálásak lennénk!!! Szoros a verseny, minden szavazás számít!!!! Nem kell regisztrálni, 1 perc az egész! :)
Az első helyen a MystiqueRoom-A fáraó sírja pályára szavazzatok légyszi, a másodiknak a Katedrálisra!!!(A harmadik lehet bármi más)
http://www.mystiqueroom.hu/index.php
Egy pár hónapja pedig új szobát is nyitott!!!
Hogy mi is ez? Nézzétek meg a honlapon, és gyertek el játszani!
Indult egy szavazás, ahol az ország legjobb ilyen pályáját keresik...
Ha megtennétek, hogy szavaztok ránk, nagyon hálásak lennénk!!! Szoros a verseny, minden szavazás számít!!!! Nem kell regisztrálni, 1 perc az egész! :)
Az első helyen a MystiqueRoom-A fáraó sírja pályára szavazzatok légyszi, a másodiknak a Katedrálisra!!!(A harmadik lehet bármi más)
Nagyon köszönöm a nevében is!
(És igen, lesz majd fonalas bejegyzés is, jelenleg WIP... :) )
2015. február 19., csütörtök
LaReine kendő
Elkészült az első kötött kendőm.
Írhatnék arról, hogy mennyire boldog vagyok,
vagy mennyire büszke,
hogy ezért tanultam meg kötni,
és sikerült,
és szép is lett...
De inkább megyek, és kötöm a másodikat! :)
LaReine by Angela Tong
Fonal: Kezzelfestettfonal.blogspot.hu Bea, köszönöm!!!!!!!
100 g/400 méter (kb 380 lett nekem) 80% merinó, 20% hernyóselyem
Tű: 3,5- 100 cm
Idő: 3 hónap
Ravelry
Írhatnék arról, hogy mennyire boldog vagyok,
vagy mennyire büszke,
hogy ezért tanultam meg kötni,
és sikerült,
és szép is lett...
De inkább megyek, és kötöm a másodikat! :)
LaReine by Angela Tong
Fonal: Kezzelfestettfonal.blogspot.hu Bea, köszönöm!!!!!!!
100 g/400 méter (kb 380 lett nekem) 80% merinó, 20% hernyóselyem
Tű: 3,5- 100 cm
Idő: 3 hónap
Ravelry
2015. január 29., csütörtök
Zöld hullámzó levelek
2014. december 31., szerda
Boldog új évet!
2014. december 12., péntek
December
A hónap kérdései:
-Miért mindenki karácsonyra jelentet meg szakácskönyvet?
-Miért van az, hogy (főleg női) írók egy évben egyszer, karácsonykor adnak ki könyvet?
-Mikor lesz kész a kendőm? (Szerintem már csak januárban.)
-Miért mindenki karácsonyra jelentet meg szakácskönyvet?
-Miért van az, hogy (főleg női) írók egy évben egyszer, karácsonykor adnak ki könyvet?
-Mikor lesz kész a kendőm? (Szerintem már csak januárban.)
2014. november 13., csütörtök
2014. november 2., vasárnap
Rózsaszín Thistle & Beads Shawl
Elkészült a második kendőm ezzel a mintával. Nem tudom megunni!!! Már a következő színén gondolkodom. :)
Kicsit talán jobban kiblokkoltam, mint szerettem volna, de már így is nagyon tetszik!
Kellemes hetet mindenkinek!
Minta: Thistle & Beads Shawl
Fonal: Alize Bamboo Fine, #194
Tű: 4-es
Idő: 3 hónap
Ravelry
Kicsit talán jobban kiblokkoltam, mint szerettem volna, de már így is nagyon tetszik!
Kellemes hetet mindenkinek!
Minta: Thistle & Beads Shawl
Fonal: Alize Bamboo Fine, #194
Tű: 4-es
Idő: 3 hónap
Ravelry
2014. október 3., péntek
Év végi tervek
Nekem ezek. Nektek?
http://www.ravelry.com/patterns/library/lareine
http://www.ravelry.com/patterns/library/citron
És még pár horgolt apróság...
http://www.ravelry.com/patterns/library/lareine
http://www.ravelry.com/patterns/library/citron
És még pár horgolt apróság...
2014. szeptember 15., hétfő
2014. szeptember 3., szerda
Csütörkötök
Tudom, hogy szerda van, de holnap nem fogom tudni megírni, no meg olyan izgatott vagyok, hogy muszáj megosztanom:
befejeztem az Első Kötött Kék Kendőm szélét. Ilyen hosszú lesz (sőt, blokkolás után még hosszabb), mint az SBS-em.
Nem gondoltam volna, hogy egyszer ez is eljön. Olyan reménytelennek tűnt... Az elején még 30-40 perc volt 15 rövidke sort kötni, ráadásul nagyon kellett figyelnem, mert ha rontok, nem tudom kijavítani. A végére pedig... 17-20 perc, minta fejből, és visszakötni is megtanultam. :)
Most pedig... Elkezdem a testét kötni (rövidített sorokkal), és még az sem kizárt, hogy ma valami újba is belekezdek.
(Így indult)
befejeztem az Első Kötött Kék Kendőm szélét. Ilyen hosszú lesz (sőt, blokkolás után még hosszabb), mint az SBS-em.
| Kicentiztem a fonalat, igaz? :) |
Most pedig... Elkezdem a testét kötni (rövidített sorokkal), és még az sem kizárt, hogy ma valami újba is belekezdek.
(Így indult)
2014. augusztus 21., csütörtök
Hány centi kell a boldogsághoz?
2014. augusztus 12., kedd
Színezd újra...
Ha egy kicsit sok a munka.
Horgolj szivárványosan!
Mai vásárlás. Egy kicsit a MystIQueRoom-hoz is köze van, de egyenlőre nem mondhatok többet... :)
Horgolj szivárványosan!
Mai vásárlás. Egy kicsit a MystIQueRoom-hoz is köze van, de egyenlőre nem mondhatok többet... :)
2014. augusztus 10., vasárnap
Kötött kendők 2.
A téma ugyan az. A kendők szépek, praktikusak, jól hordhatóak, öröm őket készíteni, büszkeség őket viselni.
Az újabb kedvencek következnek, nagy részüket már a Pinteresten találtam. Hiába, no, haladni kell a korral. :)
A második kör nagy kedvence:
The Rococo Shawl by Elena Rosenberg
Ez az a kendő, ami minden színből jól néz ki. Egyszerű és nagyszerű.
Ehhez hasonló a Cheques Shawlette by Brenda Lavell
Ez szerintem egyszínű fonalból is szép.
Buborékos kendő Bex Hopkins-tól a Drew Drops Shawl
Én ezt vastagabb fonalból készíteném el, akár színátmenetesből is. Ingyenes minta!
Bár a nyitókép nem túl hívogató, a projektek megmutatják, milyen szép az Ishbel, Ysolda Teague-től
Bármilyen fonal jól áll a Renita kendőnek
A kendő alja teszi különlegessé a Cladoniát
És végül egy nemesen egyszerű, számomra Jane Austenes kendő: Calza
Neked melyik a kedvenced?
Az újabb kedvencek következnek, nagy részüket már a Pinteresten találtam. Hiába, no, haladni kell a korral. :)
A második kör nagy kedvence:
The Rococo Shawl by Elena Rosenberg
Ez az a kendő, ami minden színből jól néz ki. Egyszerű és nagyszerű.
Ehhez hasonló a Cheques Shawlette by Brenda Lavell
Ez szerintem egyszínű fonalból is szép.
Buborékos kendő Bex Hopkins-tól a Drew Drops Shawl
Én ezt vastagabb fonalból készíteném el, akár színátmenetesből is. Ingyenes minta!
Bár a nyitókép nem túl hívogató, a projektek megmutatják, milyen szép az Ishbel, Ysolda Teague-től
Bármilyen fonal jól áll a Renita kendőnek
A kendő alja teszi különlegessé a Cladoniát
És végül egy nemesen egyszerű, számomra Jane Austenes kendő: Calza
Neked melyik a kedvenced?
2014. augusztus 3., vasárnap
Augusztus, új kendő
Júliusi kezdés.
Minta az aktuális kedvenc T&B. És most sokkal lazább. A kendő egyik titka, hogy a szél-láncszemeket lazán kell horgolni.
Minta az aktuális kedvenc T&B. És most sokkal lazább. A kendő egyik titka, hogy a szél-láncszemeket lazán kell horgolni.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





