2014. június 5., csütörtök

Csütörkötök

Annyi minden történt egy hét alatt...

A következő képről jól látható, hogy a horgolt kendő kezdi elnyerni a végső méretét, kb 5 sor van már csak hátra. A kék kendő szélének a fele is kész van már. Még mindig nem látszik a tulajdonképpeni eztetszettmegbenne W minta, de tuti, hogy ott van, majd jól megblokkolom a kis csavalodót. :)



2014. május 29., csütörtök

Csütörkötök

Ma újra kötöttem, 10 nap szünet után.
Kicsit féltem, hogy már elfelejtettem, hogy is kell... :) De nem. Úgyhogy ma +16 sor, az előző bejegyzéshez képest már a duplája, kb. olyan 70 cm lehet a hossza. (Válltól vállig ér.) A fél adag fonal benne van, szóval ez már a fele... :)



2014. május 15., csütörtök

2014. április 26., szombat

Granny shrug

Íme, az én granny shrugom!
4 gombóc Cotton Gold,
3,5-es tű, 
2013. 12. 01- 2014. 04. 09.
kb 4 hónap,
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!! :):)


Olyan nagyon örülök neki... :)

2014. április 18., péntek

Első SBS!

Az én első igazi, sikerült SBS-em! Nagyon meg vagyok elégedve.

A fonallal: Alize Bamboo Fine, végtelenül selymes, csillogó, vékonysága megfelelő, könnyen kezelhető, eszméletlenül szép színű...
A mintával: egyszerű és nagyszerű, bár időbe fog telni, hogy a közepét is szépnek találjam.
És a horgolásom szorosságával/lazaságával is. Még egy kicsit mindig hullámos a kagylórész, de ennél lazábbra nem akarom csinálni.

Tetszik, tetszik... A minta, a színe, olyan mint a naplemente... vagy a cukorka...
100g/ 440 méter, 3682-es szín.

És már van egy újabb kendőre valóm is: 562-es színből (Thistle&Beads)







2014. április 1., kedd

Kötött szoknyák

Nagyon szeretem a szoknyákat. A hosszút és a rövidet. (Azért térdig mindig érjen nálam... :) ) A fodrosat és az egyenest, a gyapjút télire és a pólópamutot nyárra, a lapszoknyát, a világosat és a virágosat, meg a tarkát is, lehet bármilyen, nekem tetszik.
Télen a bélelt szövet a jó, de itt a jó idő, lehet hordani a vékonyabb szoknyákat!

A kedvenc kötött szoknyáim a Ravelry-ről.

Sidewinder by Susan Dittrich

Tökéletes, úgy ahogy van.


Jöhetnek a hosszú szoknyák is, bár ez olyan mennyiségű fonalat igényel, hogy szerintem a rövidebb jobban megéri.


Végre egy minta, amihez a színátmenetes fonal illik igazán! Ezt a szoknyát már láttam elkészítve is (zoknifonalból), szóval abszolút megcsinálható és tényleg nagyon jól néz ki! Én egy kicsit hosszabbra kötném.
Lanesplitter skirt



A végére hagytam a kedvencemet. Hihetetlenül nőies az oldalán a virágminta. Minden színből el tudom képzelni...
Soft linen single gore skirt



Azért néha jól esik levenni a magassarkú cipőt, és farmerba, sportcipőbe bújni...


De erről egy kicsit később. :)

2014. március 19., szerda

Orhan Pamuk: A nevem Piros (spoilerezés nélkül)

Minden fontos információ megtalálható az íróról és a könyvről (spoilerezés nélkül!) a Wikipédián.

Én most csak az élményeimről szeretnék beszélni.

Megtetszett a borító (talán mindig így kezdődik), de féltem, hogy nagyon alter lesz a könyv. A fülszövege is ígéretes volt, úgyhogy elkezdtem.
Az első 150-200 oldal keserves volt... Nem tudtam, hogy ki kicsoda, és olyan bonyolult körmondatok voltak, hogy többszöri olvasásra értettem csak meg őket. Utána viszont számomra letehetetlenné vált. Néha úgy éreztem, hogy horror, néha úgy, hogy a kedvenc könyvem (Egri csillagok) világába érkeztem vissza. Az utolsó percig izgalmas, nekem nem sikerült megtippelnem, hogy ki az igazi gyilkos. (Másra gondoltam.) Meglepő fordulatokból nincs hiány, ahogy a csodás leírásokból, jellemzésekből sincs. Nekem nagyon megtetszett az írója, de csak történelmi könyvet olvasnék most tőle, pláne ilyen érdekes, különleges alapsztoriba ágyazottat.

Ami viszont nem tetszett, na, ezt sorolhatnám... Segítségül hívok egy elemzést, szerintem szuperül összefoglalja a könyv hibáit. Természetesen CSAK a magyar kiadást olvastam, erről van véleményem.

Hiányzott nekem a könyvben szereplő legendás emberek, hősök életrajza, hogy megtudjam, kik voltak ők? Néha a szövegben említik őket, de csak a fontosabb eseményeket az életükből. Főleg Sírín, Hüszrev és Rusztem életrajza érdekelt volna. A szultán III. Murád. Úgy már inkább ismerős, hogy 15 éves háború... :)
Jó lett volna mindenkiről egy sor legalább.

Folyton ez a mondat járt a fejemben:

Rusztem maga volt ő!... s hogy harcola még,
Bár álgyugolyótul megtört ina, térde!
Én láttam e harcot!... Azonban elég:
Ali majd haragunni fog érte.”
Mint hulla a hulla! veszett a pogány,
Kő módra befolyván a hegy menedékét:
Ő álla halála vérmosta fokán,
Diadallal várta be végét."

(Arany János: Szondi két apródja)

Örültem volna egy korabeli török ranglétrát, jogot és feladatot bemutató mellékletnek is.

Szintén jó lett volna vallási magyarázatot fűzni az egyes helyzetekhez, a szövegből nem derült ki minden.

Kellett volna egy térkép, nem tudom már fejből a XVI. századi Oszmán Birodalom határait.

Pár kép az alapvilágot nyújtó képíró műhelyhez kapcsolódóan. Vagy az emlegetett miniatúrákhoz.
Ide tartozik, hogy a borító sem tökéletes választás. Remélem, értem, hogy mit szimbolizálnak a dominók, de egy kép sokkal odaillőbb lett volna. Valami ilyesmi.

Hiányzik a tartalomjegyzék...

Az angol kiadás állítólag sokkal színesebb lett...

Számomra olyan hosszú és bonyolult mondatokat tartalmazott a könyv, hogy az hihetetlen! Mellé és alárendelések, vesszők és vesszők, jelzők, amik már azt sem tudom, kire vonatkoztak, és a furcsa nevek még furcsább városokkal... meg a bonyolult kettős tagadások. Persze, lehet hogy ez nem is a fordító és nem is az író hibája, de ettől lett számomra nehéz a könyv egynegyede.

600 oldal, jó vastag kötet. Elmosolyogtam a dolgot, de kellemetlen úgy visszaadni egy könyvet, hogy az utolsó 20 oldalt elengedte a ragasztó...

Teljes elemzés: http://epa.oszk.hu/01000/01050/00054/pdf/00054_815-821.pdf

2014. március 18., kedd

Hamarosan készen lesz

A granny shrugom!

A méretellenőrzést a visszáján csináltam. Kb 90 cm hosszú, horgolok rá még egy sort. Vagy kettőt. Minél kevesebb fonalam maradjon. :)


2014. február 18., kedd

Kötött kendők

Eljött a pillanat, már több kendőt találok szépnek a kötöttek közül, mint a horgoltak közül. Persze igazi trónfosztás nem történt, mert kötni továbbra sem tudok (gyakorlatban), de álmodozni meg tervezgetni szabad, úgyhogy jöjjön egy lista a kedvencekből.

A legnagyobb kedvenc, ez lesz az, mit először megkötök:

LaReine shawl by Angela Tong


Victory Wrap by Erika Flory

Külön jó benne, hogy vastag fonalból is jól mutat.

Ingyenes minta!


French Cancan by Mademoiselle C 

Eszméletlenül szép a széle...



Nuvem by Martina Behm

Egy igazi melegítő, beburkolózó, hatalmas darab.



Shaelyn by Leila Raabe



Charm by Juju Vail


Inkább az olyan kendők tetszenek, amelyeknek a teste egyszerűbb, és a széle mintás, fodros, csipkés. Vagy, ha az egész kendőn átvonul egy ismétlődő, központi minta.

2014. február 5., szerda

Ratatouille, az új kedvenc

Zöldséges, friss, finom, sokoldalú... Hogy én ezt miért nem főztem eddig? Tökéletes felhasználása a paradicsom-cukkini-padlizsán triónak. :) Az új kedvenc.

Recept innen és innen.

Hozzávalók 4 főre:

1 dundi padlizsán
2 hosszúkás cukkini
1 paradicsom passata- ha szezonja lenne, tennék bele friss hámozott paradicsomot is
1 nagy fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
olaj

bors
bazsalikom
oregánó

Ha több emberre főzzük, csak teszünk hozzá még egyet-egyet a zöldségekből. :)

Előkészítés:

A padlizsánt megmosom, felkarikázom, majd kockázom, szűrőbe teszem, megsózom, várom, hogy a keserű levét kicsöpögje. (Nekem egy cseppet sem csöpögött, nem tudta a kémiát... :)) Kb 10 percig.
Addig a többi zöldséget is felkockáztam, a fokhagymát apróra vágtam.

Elkészítés:

A padlizsánt kevés olajon megpirítom, félre teszem. Újra olajat öntök a serpenyőbe, mikor forró, beleteszem a hagymát, kicsit pirítom, ráteszem a cukkinit és a fokhagymát, újra pirítom kicsit, majd beleöntöm a padlizsánt, a paradicsom passatát, fűszerezem, készre főzöm.

Hogy ez milyen egyszerű...

Úgy ettük, mint a lecsót. Zsömlével, rizzsel, virslivel. És almapaprikával, jalapeno paprikával, olívabogyóval, óriási, jalapenoval töltött olívabogyóval, aszalt paradicsommal, feta sajttal, pezsgőtablettás-és csapvízzel. Ahogy kell. :)

Féltem, hogy odaégetem a padlizsánt, lehet, hogy hamar kivettem. Úgy a jó, ha kicsit ropognak a zöldségek. Hihetetlenül finom!!!


2014. január 21., kedd

Csak horgolok...



Végtelen horgolás
Levendula gombóc
Boris Vian
Tajtékos napok
2014. január 21.
Kedd.